ĎAKUJEM, milí priatelia,

za vaše hlasy v sobotňajších voľbách. Ďakujem za to, že sa zaujímate o veci verejné. V debatách v rodine, v električke, na bicykli či v reštaurácii. Spoluspravujete tak Slovensko, aj Európsku úniu. Je to práca zadarmo a je nenahraditeľná. Samotná účasť na voľbách ešte nemusí byť dostatočná na to, aby bola spoločnosť riadená úspešne. Spomeňme si na voľby spred roka 1989, kedy sa ich bežne zúčastňovalo 99 percent oprávnených voličov. Kľúčové je, aby politické strany naozaj súťažili ponukami pre voliča a aby medzi nimi volič vyberal zodpovedne. Ak to tak je, krajina má šancu na úspech. Ten si užijú aj ľudia, ktorí svoj čas a energiu neminú na starostlivosť o verejné veci, viem. Tak, ako keď vodič na prehustenej hlavnej ceste dá prednosť vodičovi z vedľajšej cesty, ktorý by sa inak na hlavnú nedostal. Pomáha tak vytvoriť neviditeľnú sieť pravidiel, ktorá nám umožňuje jazdiť oveľa efektívnejšie. Jeden to urobí zadarmo, iný vôbec. Ak je tých, ktorí to robia dosť, premávka funguje, ak narastie počet tých, ktorí to pre spoločnosť neurobia, premávka funguje horšie. Preto je dôležité, aby sme sa navzájom posilňovali pri každej príležitosti v tom, že púšťať na hlavnú cestu autá z vedľajšej sa dlhodobo oplatí. Rovnako, ako sledovať, kto v politike ponúka reálne riešenia a kto nie.

Blahoželám zvoleným kandidátom a ďakujem tým kandidátom, ktorí zvolení neboli a súťažili korektne. Zblízka som videl koľko úsilia ich to stálo, majú teraz väčšinou ťažké dni. Poznám to z vlastnej skúsenosti. Ale aj to, že slnko nakoniec vždy výjde znova (ako by približne povedali chlapci z Gladiátora).

No a poďakovať veľmi pekne chcem aj kolegom, ktorí dreli na našej kampani. Urobil som to ešte pred sobotou tu: https://www.facebook.com/eugen.jurzyca.sk/.

Ale zopakujem to aj teraz, ako zvolený kandidát-):

Ďakujem za pomoc ľuďom v kampani

či už to bolo roznášanie brožúr s našim programom aj keď pršalo, snežilo a vietor nám lámal dáždniky,

alebo pomáhali do skorých ranných hodín pripravovať podklady pre diskusie našich kandidátov tak, aby sme v nich hovorili to podstatné z nášho programu, ale súčasne tak, aby to bolo aj zrozumiteľné,

alebo nadránom vyrážali nakúpiť suroviny na prípravu niektorého z národných jedál a dookola stavali a skladali náš stan, poľnú kuchyňu a varili,

alebo organizovali a moderovali večerný program,

alebo vylepovali naše plagáty aj na tých najvzdialenejších miestach (oficiálne k tomu určených, samozrejme),

alebo nám pomohli statusmi na sociálnych sieťach, či podpornými videami,

alebo mnohými ďalšími spôsobmi.

Osobitne ďakujem tým, ktorí zorganizovali a riadili celú kampaň – väčšinou ich nevidno a väčšinou sa im neďakuje, lebo sa predpokladá, že “tým hore” ďakovať netreba, lebo ostatní robia na nich, ale v tejto kampani robil každý na každého.

Eugen Jurzyca

Životopis >>   |   Facebook >>   |   Twitter >>   |   LinkedIn >>   |   Website >>

Eurovoľby 2019 Kandidát na europoslanca Eugen Jurzyca - Ďakujem