Michal Kozubík je kandidát strany SaS pre májové eurovoľby s číslom 9. Pôsobí ako sociálny pracovník a vysokoškolský pedagóg, ktorý sa dlhodobo venuje najzraniteľnejším skupinám obyvateľstva. Michal Kozubík by ako europoslanec presadzoval väčšiu účinnosť Európskeho piliera sociálnych práv. Jeho zvolením by tak ľudia so zdravotným postihnutím a deti vyrastajúce bez rodičov získali v Európskom parlamente hlas, ktorý by bolo naozaj počuť. Michal Kozubík spoločne s ďalšími eurokandidátmi navštevuje v rámci predvolebnej tour SaS celé Slovensko. Ako vníma eurokampaň SaS kandidát na europoslanca s číslom 9 Michal Kozubík, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Michal Kozubík: Myšlienka rôznorodosti chutí v sebe nesie jasné posolstvo

Máte radi slovenské národné jedlo – bryndzové halušky? Ja ich milujem, no moja suseda ich nemusí. Obaja sme však hrdí na našich predkov – ich zvyky a tradície, medzi ktoré tento pokrm bezpochyby patrí.

Nápad variť národné jedlá krajín EÚ špičkovým kuchárom Marcelom Ihnačákom bol skvelý SaS-kársky počin. Myšlienka rôznorodosti chutí v sebe nesie jasné posolstvo. Hovorí, že hoci sme všetci odlišní – 
niektorí chutní viac, iní menej chrumkaví – máme čosi spoločné. Nikto z nás bez jedla neprežije. Ochutnávka bola skvelou príležitosťou, ako začať konverzáciu s vami: voličkami, voličmi.

Nestraťme chuť na spoločnú Európu

Napriek tomu, že mnohí a mnohé z vás už boli po obede či držali diétu, pristavili ste sa a pozhovárali . Niektorí sa sťažovali, niektorí chválili, iní hanili a ďalší volali po zmene. Často vás stačilo počúvať a vziať si k srdcu vaše starosti. Vzájomná konverzácia okorenená aj kritikou či štipľavým chilli, no vo 
finále tvoriaca ingredienciu plnú rešpektu, úcty a etiky, bola pre mňa tou najkrajšou výslednou gurmánskou špecialitou.

Veď napokon láska ide cez žalúdok. Zdôraznil by som tú lásku. Spoločne si zaželajme, aby sme 
nestratili chuť na spoločnú Európu. Aby sme mohli stolovať i naďalej, je potrebné EÚ okoreniť – vylepšiť a transformovať tak, aby sme sa počas trávenia cítili slobodne, bezpečne a spokojne – bez bruchabôľu.

Autor článku
Michal Kozubík – v eurovoľbách 25. mája 2019 kandiduje na 9. mieste.

Vizitka kandidáta

Kandidát do Európskeho parlamentu Michal Kozubík pôsobí ako docent na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Prioritou jeho agendy je pomoc osobám so zdravotným a sociálnym znevýhodnením, deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami a deťom vyrastajúcim bez rodičov. Náš kandidát do Európskeho parlamentu sa bude zasadzovať o to, aby ich hlas bol v Európskom parlamente počuť.

Viac o autorovi môžete nájsť tu:
Životopis >>   |   Facebook >>   |   Instagram >>   |   Blog >>

Kandidát do europarlamentu 2019 Michal Kozubík - eurovoľby