Eurokampaň SaS pokračovala 12. deň v meste Zvolen. Hoci sa nám zmrákalo, jedlo Zvolenčanom chutilo. Akú pochúťku pripravil na Námestí SNP vo Zvolene šéfkuchár Marcel Ihnačák a europoslanec Richard Sulík. Zvolenčania si mohli od 14:00 do 18:00 hod. pochutnať na švédskej kuchyni. Varil sa Kӧttbullar, po slovensky mäsové guličky.

Ak ste našu ochutnávku s názvom „Ako chutí EÚ“ nestihli, máme pre vás riešenie. Originálny recept na švédsky Kӧttbullar nájdete na našej webovej stránke >>

EuroShow Nikitu Slováka

Hlavný program v rámci eurokampane SaS sa začal vo večerných hodinách. O 19:00 hod. ste si v priestoroch Hotela Poľana na Námestí SNP mohli vychutnať EuroShow Nikitu Slováka. V nej známy slovenský režisér vyspovedal TOP 3 kandidátov SaS pre eurovoľby 2019. Líder kandidátky a známy slovenský ekonóm Eugen Jurzyca sa divákom pochválil napríklad tým, akému športu v detstve holdoval a ako mu to išlo. Dvojka na kandidátke a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik zase prezradil, akému jazyku sa vo svojom voľnom čase venuje a prečo. A podpredsedníčka parlamentu a kandidátka do europarlamentu s č. 3 Lucia Ďuriš Nicholsonová zodpovedala otázku, prečo by ste ju 25. mája mali voliť za poslankyňu Európskeho parlamentu.

Prečo je eurokampaň SaS pre májové eurovoľby 2019 dôležitá

Eurokampaň SaS nechce občanom Slovenska iba ukazovať „Ako chutí EÚ“. Jej zámer je oveľa vyšší. Eurokampaň SaS pre májové eurovoľby 2019 má za cieľ ľuďom dokázať, že každý hlas zaváži. Brusel nám totiž nie je tak vzdialený, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Každý europoslanec totiž dokáže ovplyvniť napr. finálnu verziu smernice Európskej únie, ktorá bude následne ovplyvňovať náš každodenný život.

Eurokampaň SaS je dôležitá aj z iného dôvodu. Podľa SaSkárov je Európska únia skvelý projekt, no pozerajú sa na ňu z pohľadu eurorealistov. Aby Európska únia fungovala v prospech nás všetkých, potrebuje reformy. Tie sme zhrnuli v našom reformnom programe Manifest slovenského eurorealizmu. Lebo zdravý rozum je najlepší recept.

25. mája voľte 25!

V Bruseli za Slovensko