Eurokampaň SaS pre májové eurovoľby 2019 pokračovala druhou zastávkou v meste Šaľa v stredu 3. apríla 2019. Na pešej zóne to krásne rozvoniavalo od 14:00 do 18:00 hod.. O príjemnú vôňu jedla sa postarali svojím kuchárskym umením súčastný europoslamec ...

Richard Sulík a šéfkuchár Marcel Ihnačák. Pre občanov a priateľov Šale totiž navarili vynikajúce národné jedlo Malty - Soppa tal-Armla (po slovensky: Polievka vdov).

Prepis videa

Richard Sulík: Sme v Šali. Toto je polievka vdov, tento obrovský hrniec, už ju máme skoro hotovú. O 14:00 hod. sú všetci Šaľania, obyvatelia Šale a priatelia Šale pozvaní. Zajtra budeme v Novom Meste nad Váhom a varíme Griki – to je pohánka s klobáskou. A je to národné jedlo Lotyšska. V piatok budeme v Senci a varíme Csirkepaprikás, národné jedlo maďarska. A teraz toto pekne trošku osolím.

Ak ste nemali možnosť zúčastniť sa ochutnávky jedla pod názvom “Ako chutí EÚ!” osobne, môžete si ho vyskúšať uvariť podľa nášho receptu. Postup prípravy vynikajúcej “Polievky vdov” nájdete kliknutím na národné jedlo Malty - Soppa tal-Armla >>

EuroShow Nikitu Slováka

To najdôležitejšie ale bolo pripravené na večernú hodinu. Od 19:00 hod v Dome kultúry na ul. SNP 7 známy režisér Nikita Slovák spovedal TOP3 kandidátov SaS pre eurovoľby 2019. Publikum sa napríklad dozvedelo, či líder kandidátky, významný slovenský ekonóm a spoluautor Manifestu slovenského eurorealizmu Eugen Jurzyca sedí na peniazoch aj doma. Na čo dvojka, dlhoročný právnik a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik minul 200 tisíc. Alebo či podpredsedníčka NR SR a tímlíderka SaS pre sociálnu oblasť Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá uzatvára trojicu TOP kandidátov na europoslancov, chce ísť do Bruselu na bicykli.

Okrem TOP3 kandidátov SaS na europoslancov sa eurokampane zúčastnili kandidáti na eurposlanca Ján Rudolf, Miroslav Žiak či Michal Kozubík.

Europoslanec Richard Sulík

Súčastný europoslanec Richard Sulík sa tiež podelil s publikom o svoje pracovné skúsenosti a aj to, prečo by členstvo Slovenska v Európskej únii malo byť naším kľúčovým záujmom. Ako povedal:

“Záleží nám na dobre fungujúcej EÚ, a preto jasne pomenúvame, čo v Európskej únii nefunguje. Hovoríme, že Európska únia je skvelý projekt, ale potrebuje reformovať.“

Sloboda a Solidarita ako jediná politická strana predstavila súbor konkrétnych riešení s názvom Manifest slovenského eurorealizmu. Lebo zdravý rozum je najlepší recept.”

Eurokampaň SaS pre májové eurovoľby 2019 a jej cieľ

Varenie a zábava však nie sú hlavným cieľom návštevy strany SaS v slovenských mestách. Naša volebná kampaň pre eurovoľby 2019 má za úlohu Slovákom vysvetľovať, že je dôležité ísť voliť v eurovoľbách, že z Bruselu sa priamo ovplyvňuje náš život a že strana SaS má, napokon ako vždy, najlepší program.

Nasledujúce eurokampane SaS po slovenských mestách

Fotogaléria z Eurokampane SaS v Šaľi