Kampaň do eurovolieb 2019 sa naplnom rozbehla. Strana Sloboda a solidarita robí kampaň v 28 mestách na Slovensku a varí so známym šéfkuchárom národné jedlá členských štátov. V každom meste iné jedlo. Prídite ochutnať. Marcel Ihnačák je …

Šaľa eurokampaň SaS do eurovolieb 2019 - Ján Rudolf
Kandidát na europoslanca Ján Rudolf v Šaľi na pešej zóne diskutuje počas eurokampane SaS 2019 s náhodnými okoloidúcimi.

…výborný kuchár a spoločník. To kam ešte pôjdeme nájdete tu: https://eurovolby2019.sk/volebna-kampan-eurovolby-2019-sas/

Stretávanie s ľudmi je fajn. Niektorí vás odmietnu, iní si zoberú brožúrku s letákom, poďakujú, ale zažil som už aj to, že mi vynadali a poslali ma niekam, kam by som nechcel ísť. Taký je život. Keď sa s ľudmi rozprávam, zisťujem, že Brusel je im na míle vzdialený, majú málo vedomostí o Európskom parlamente, netušia ani kde sídli a myslím, že už nemusím ani pokračovať. Domnievam, sa, že to je aj dôvod, prečo sú eurovoľvolby tak málo zaujímavé. Ľudia, žiaľ – až na pár výnimiek – vedia o inštitúciách EÚ a ich kompetenciách veľmi málo. Toto zistenie ma podnietilo k tomu, že do 25. mája 2019 budem pripravovať sériu článkov a ponúkať odpovede na nasledovné otázky:

 1. Koľko poslancov má Európsky parlament a koľko ich bude mať po brexite?
 2. Koľko poslancov má a bude mať Slovensko?
 3. Viete vymenovať aspon 7 poslancov Európskeho parlamentu zo Slovenska?
 4. Viete vymenovať aspoň 10 kompetencií Európskeho parlamentu?
 5. Viete čo je to Európska rada ? Aký je rozdiel medzi Európskou Radou a Radou Európy?
 6. Aké sú základné povinnosti Európskej komisie?
 7. Koľko komisárov má Európska komisia?
 8. Má Slovensko eurokomisára?
 9. Aký je rozdiel medzi nariadeniami a smernicami?
 10. Viete niečo o Európskej centrálnej banke?
 11. Odkiaľ máme eurofondy a aké je ich poslanie?
 12. Aký vplyv má Brusel a Európska únia na náš život?

Viete kedy budú voľby so Európskeho parlamentu? V sobotu 25. mája 2019. Dovtedy si budete môcť prečítať všetko podstatné o Európskej únii v sérii článkov pod názvom Načo je nám Brusel.

Autor článku: Ján Rudolf

Kandidát na europoslanca Ján Rudolf kandiduje eurovoľbách 2019 zo šiesteho miesta kandidátky strany SaS. Ján Rudolf je expert strany SaS na eurofondy. Problematike čerpania eurofondov sa venuje od vstupu Slovenska do Európskej únie. V pozícii europoslanca sa chce Ján Rudolf venovať, tak ako doteraz, eurofondom, najmä zjednodušovaniu procesov ich implementácie, navrhovať riešenia v legislatíve pre väčšiu transparetnosť využívania a kontroly európskych peňazí v jednotlivých členských krajinách a na Slovensku.

Životopis >>   |   Facebook >>   |   YouTube >>   |   Website >>