Kandidát do EP 2019 Alojz Baránik kandiduje za stranu SaS z druhého miesta kandidátky, ako člen TOP tímu Jurzyca-Baránik-Ďuriš Nicholsonová. Náš kandidát do EP 2019 je právnik a tímlíder strany SaS pre spravodlivosť. Slovensko by jeho zvolením získalo …

… zástupcu vo Výbore pre právne otázky (JURI), v ktorom sa schvaľujú dôležité zákony aj pre Slovensko. Aby sa tak stalo, Slovensko potrebuje v Európskom parlamente právnikov so znalosťou jazyka, ktorým sa v Bruseli bežne dohovoria tak, aby sa na príslušných fórach mohli zasadiť o tento cieľ.

Z nedávnej misie členov kontrolného výboru Európskeho parlamentu za farmármi na východnom Slovensku bolo vidieť, že angažovanie europoslanca v kľúčových kauzách na Slovensku je možné. Bolo by však ešte oveľa účinnejšie, ak by jeho člen bol právnik a Slovák.

Podobne je to aj vo viacerých oblastiach, kde len s pomocou Európskej únie je možné dosiahnuť rozhodujúce zlepšenie potrebné pre spravodlivejšie Slovensko.

Náš kandidát do EP Alojz Baránik chce prispieť k zlepšeniu fungovania nášho súdnictva a angažovať sa z pozície europoslanca v kľúčových kauzách na Slovensku

Video prepis: Kandidát do EP 2019 – Alojz Baránik

Čo je podľa vás najväčší problém Slovenska?

Z môjho pohľadu najväčším problémom Slovenska je to, že na Slovensku nefungujú súdy, prokuratúra a polícia. Na Slovensku niet nikoho, kto by sa ľudí zastal, keď sa im stane krivda. Tento problém naozaj nie je ľahký, myslím si preto, že Slovensko potrebuje pomoc Európskej únie na to, aby sa s týmto problémom naozaj pohlo.

Prečo sa chcete angažovať práve v tejto oblasti?

Ľudia na Slovensku potrebujú získať pocit, že sa ich niekto zastane, že žijú v slobodnej krajine, že tá sloboda je naozaj rovnako ich, ako každého iného. Tým, že som právnik a hovorím dobre po anglicky, kvôli tomu, aký som mal životný osud, myslím si, že som dobre nastavený na to, aby som naozaj mohol presvedčiť tých, ktorí nám môžu pomôcť s týmto problémom.

Volám sa Alojz Baránik, som číslo 2 na kandidátke SaS.

Viac o našom kandidátovi do EP 2019 môžete nájsť tu:
Životopis >>   |   Facebook >>   |   Twitter >>

Kandidát do EP 2019 - Alojz Baránik