Kandidát do Európskeho parlamentu 2019 Miroslav Žiak kandiduje v eurovoľbách 2019 z piateho miesta kandidátky politickej strany Sloboda a Solidarita. Vyštudoval bezpečnosť a kontrolu potravín na Slovenskej Poľnohospodárskej Univerzite v Nitre. Potraviny sú jeho …

… hobby a túto tému vie prezentovať s nekonečnou energiou.

Kandidát do Európskeho parlamentu 2019 Miroslav Žiak sa v prípade jeho zvolenia chce v Európskom parlamente zamerať na vyrovnanie legislatívy pre všetky štáty Európskej únie na jednu úroveň. Prečo? Pretože slovenskí potravinári a poľnohospodári sú v EÚ dlhodobo znevýhodňovaní. Jedným z hlavných dôvodov je, že v poľnohospodárskom výbore Európskeho parlamentu Slovensko nemá od svojho vstupu do EÚ zástupcu. Preto cieľom nášho kandidáta do Európskeho parlamentu 2019, experta na potravinárstvo, Miroslava Žiaka je stať sa členom tohto výboru a zastupovať slovenských farmárov a potravinárov.

Video prepis: Kandidát do Európskeho parlamentu 2019 – Miroslav Žiak

Ako sa voláte a čomu sa venujete

Volám sa Miroslav Žiak a v mojom bežnom živote som známy ako futbalový rozhodca. Toto povolanie je rozporuplné, lebo keď môžete rozhodovať akokoľvek dobre, vždy je niekto ukrivdený. A to isté máme aj v politickom živote, že sa môžete snažiť akokoľvek dobre, môžete mať čo najlepšie úmysly, ale niekedy nájdete skupinu ľudí, ktorých nahneváte svojím rozhodnutím.

Čomu sa chcete v EP venovať? Čo je pre vás najdôležitejšia téma a prečo?

Ja som najmä odborník na potravinárstvo a viem, že Európska legislatíva ovplyvňuje zo 60 % tú našu slovenskú. A mojím cieľom je, aby sme na Slovensko nedovážali nekvalitné potraviny, aby sme podporili našich slovenských farmárov, pôdohospodárov, aby sme zostali tu doma, aby sme nevyvážali provýrobu, aby sa nám nevracala v podobe hotových výrobkov. Tak, ako vyvážame mlieko, vracia sa nám v podobe syru a rôznych mliečnych výrobkov alebo vyvážame pšenicu a vráti sa nám v podobe chleba a iných cestovín.

Volám sa Miroslav Žiak a viem, že zdravý rozum je ten najlepší recept – a s týmto heslom kandidujem do Európskeho parlamentu na kandidátnej listine strany Sloboda a Solidarita pod číslom 5.

Viac o našom kandidátovi do Európskeho parlamentu 2019 môžete nájsť tu:

Životopis >>   |   Facebook >>   |   Instagram >>   |   Website >>

Kandidát do Európskeho parlamentu 2019 - Miroslav Žiak