Kandidát na europoslanca 2019 Eugen Jurzyca kandiduje májových eurovoľbách 2019 z prvého miesta ako líder kandidátky politickej strany SaS. Náš kandidát na europoslanca 2019 je významný slovenský ekonóm a spoluautor návrhu reformy Európskej únie –

Manifest slovenského eurorealizmu. Ideálny kandidát na europoslanca do európskeho Výboru pre vnútorný trh, ktorý rozumie verejným financiám.

Eugen Jurzyca ako europoslanec (MEP) bude presadzovať štíhlu Európsku úniu, ktorá:

  • peniazmi neplytvá
  • je lepšie pripravená na horšie časy nižšími verejnými dlhmi
  • dohody o voľnom obchode rozšíri na všetky demokratické štáty

Kandidát na europoslanca Eugen Jurzyca chce prispieť k vytváraniu takej Európskej únie, v ktorej sa Slovensku bude členstvo oplácať čoraz viac.

Video prepis: Kandidát na europoslanca 2019 – Eugen Jurzyca

V čom vidíte najväčší problém Slovenska?

Všetci vieme, aké sú problémy s eurofondami. Všetci to vieme, vidíme, ako sú prideľované, vidíme, ako sú niekedy nepekne prideľované. Vidíme, že z eurofondov sa niekedy nedosahujú tie ciele, ktoré by sme my chceli, ktoré by chceli ľudia na Slovensku, aby sa dosiahli, a dokonca ani tie, ktoré chce Európska komisia. Jeden z dôvodov, prečo sa to deje, je ten, že pri sledovaní celého toho procesu sa úradníci spoliehajú na výstupy, nie na výsledky. Ešte raz – na výstupy, nie na výsledky. Poviem príklad: zorganizuje sa nejaký vzdelávací kurz a celé pravidlá sú o tom, že merajú, koľko ľudí sa zúčastnilo na kurze, namiesto toho, aby sa rátalo, či tí absolventi kurzu budú mať vyššie platy a či sa ľahšie zamestnajú.

Ako by sa daný problém podľa vás mal vyriešiť?

Pokiaľ ide o riešenia, tak v zásade máme dve: jednak nahradiť tie výstupy, ukazovatele výstupov ukazovateľmi výsledkov tak, aby všetky tie projekty boli zamerané na výsledky, nielen na výstupy, lebo tie nič neprinesú ľuďom. Druhé riešenie je v tom, aby peniaze išli tam, kde všetci vidíme výsledky – to znamená napríklad do infraštruktúry, budovanie diaľnic, aj ciest 1. triedy. Toto sú projekty, kde sa dá ustrážiť takzvaná hodnota za peniaze. To, že občan na Slovensku – vo Svidníku, v Dunajskej Strede, v Lietavskej Lúčke, kdekoľvek – dostane naozaj výsledok za tie peniaze, na ktoré sa všetci skladáme.

Eugen Jurzyca kandiduje v eurovoľbách 25. mája 2019 na 1. mieste.

Viac o našom kandidátovi na europoslanca 2019 môžete nájsť tu:
Životopis >>   |   Facebook >>   |   Twitter >>   |   LinkedIn >>   |   Website >>

Kandidát na europoslanca 2019 - Eugen Jurzyca