Kandidátka do EP 2019 Lucia Ďuriš Nicholsonová je kandidátkou číslo 3 strany SaS pre eurovoľby 2019. Lucia Ďuriš Nicholsonová je tímlíderka SaS pre sociálne veci a sociálne vylúčené spoločenstvá a zároveň je podpredsedníčkou Národnej rady Slovenskej republiky.

Rieši nielen sociálnu oblasť, ale tiež boj proti korupcii pri prerozdeľovaní eurofondov. Naša kandidátka do EP 2019 Lucia Ďuriš Nicholsonová je ideálnou kandidátkou na europoslankyňu do Výboru EP pre sociálne záležitosti, kde by mohla zastupovať záujmy slovenských občanov – od mladých rodín s deťmi, cez seniorov, až po zdravotne postihnutých občanov.

Naša kandidátka do EP je tiež autorkou ucelenej reformy sociálne vylúčených spoločenstiev. Venovala sa mnohým projektom, v ktorých došlo k podozrivému prerozdeleniu eurofondov. Niektoré z nich skončili obžalobou zainteresovaných, ďalšie prípady orgány činné v trestnom konaní vyšetrujú. V jednom prípade zastavila zneužitie eurofondov na nákup papierenského stroja za 28 miliónov eúr v zmanipulovanom verejnom obstarávaní.

Video prepis: Kandidátka do EP 2019 – Lucia Ďuriš Nicholsonová

Ako sa voláte a čomu sa venujete?

Volám sa Lucia Ďuriš Nicholsonová a venujem sa už osem rokov v politike stále tomu istému, a to je boj proti korupcii. Predovšetkým pri eurofondoch. Tá druhá téma je sociálna oblasť, ktorá je veľmi široká – od mladých rodín až po seniorov. Tá tretia oblasť, to je moja srdcová záležitosť, to je najekologickejšia doprava, čo je cyklodoprava, pretože som vášnivá cyklistka.

Prečo je potrebné zúčastniť sa eurovolieb 2019?

Ľudia by určite mali ísť voliť v eurovoľbách 2019 práve kvôli tomu, že Brusel sa nás týka. 30 – 50 % legislatívy, ktorá sa dotýka každodenného života našich občanov, prichádza práve z Bruselu.

Čomu sa chcete v EP venovať alebo čo je pre vás najdôležitejšia téma a prečo?

Myslím si, že za tých osem rokov v politike som dokázala, že keď sa do niečoho zahryznem, tak nepustím, že som bojovníčka, že vždy stojím na strane tých, ktorí sú utláčaní, ktorí sú v menšine, ktorým je krivdené, ktorým je ubližované. A toto sú veci, ktoré budem robiť naďalej aj v Bruseli.

Lucia Ďuriš Nicholsonová v eurovoľbách 25. mája 2019 kandiduje na 3. mieste.

Viac o našej kandidátke do EP 2019 môžete nájsť tu:

Životopis >>   |   Facebook >>   |   Twitter >>   |   Instagram >>   |

Kandidátka do EP 2019 - Lucia Ďuriš Nicholsonová