Kandidátka do europarlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová kandiduje v eurovoľbách 2019 z tretieho miesta kandidátky strany Sloboda a Solidarita, čím uzatvára trojicu TOP kandidátov. Lucia Ďuriš Nicholsonová je podpredsedníčka Národnej rady SR, tímlíderka …

… SaS pre sociálnu oblasť. Aktívne rieši nielen sociálnu oblasť, ale tiež boj proti korupcii, nevynímajúc korupciu pri prerozdeľovaní eurofondov. Je ideálnou kandidátkou na europoslankyňu do Výboru Európskeho parlamentu pre sociálne záležitosti, ktorá bude v Bruseli zastupovať záujmy slovenských občanov – od seniorov cez zdravotne postihnutých občanov, až po mladé rodiny s deťmi.

Pri jednej z príležitostí poskytla naša kandidátka do europarlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová rozhovor tlačovému oddeleniu SaS dôvody, prečo sa uchádza o mandát europoslankyne, ktorým témam by sa chcela venovať v Európskom parlamente a tiež nezabudla spomenúť korupciu – aj korupciu pri eurofondoch.

Video prepis: Lucia Ďuriš Nicholsonová sa uchádza o Váš hlas

Uchádzam sa o mandát europoslankyne a tie témy, ktorým by som sa rada venovala na pôde Bruselu, sú presne tie isté, ktorým sa venujem už dlhé roky na pôde NR SR. Je to predovšetkým sociálna oblasť, tam je tá škála veľmi široká, od seniorov cez ľudí so zdravotným postihnutím až po mladé rodiny s malými deťmi. Myslím si, že toto je téma, ktorá by mala rezonovať na pôde Bruselu aj naďalej, a je veľmi dôležité mať v Európskom parlamente zástupcu, ktorý bude potom z tej pozície upozorňovať vládu, upozorňovať náš parlament, aby prijímali také legislatívne rámce, ktoré by znížili mieru diskriminácie, ktorá voči týmto skupinám dnes na Slovensku jednoducho je.

Ďalšia silná téma, ktorú považujem za dôležitú, je téma korupcie – aj korupcie pri eurofondoch. Ja som z pozície opozičnej poslankyne otvorila niekoľko takýchto káuz. Podávala som trestné oznámenia a musím povedať, že niektoré boli dotiahnuté do relatívne zdarného konca. V niektorých prípadoch, ako napríklad pri predražených zberných dvoroch, padli aj obžaloby voči tým, ktorí na tom participovali. Toto považujem tiež za veľmi dôležité. Brusel si častokrát zatvára oči a nechce vidieť to, ako jednotlivé členské štáty narábajú s eurofondmi, ale ja si myslím, že je to veľmi dôležité – keď už to nevieme vyriešiť my sami tu doma z mnohých príčin, napríklad aj kvôli tomu, že politika príliš zasahuje aj do oblastí ako napríklad sú orgány činné v trestnom konaní, tak si myslím, že potrebujeme niekoho nad nami, kto nám zdvihne ten varovný prst a povie, že toto je dôležité, toto musíte dotiahnuť do konca.

Asi najznámejšou kauzou, ktorej som sa venovala od začiatku a ktorá nadobudla ako jedna z mála európske rozmery, bola kauza farmárov, agrodotácií, toho, ako mafia prerástla k peniazom, ktoré sa majú prerozdeľovať predovšetkým medzi malých farmárov. Toto je presne ten príklad hodný nasledovania. V niektorých prípadoch a kauzách je naozaj veľmi dôležité, aby sa to dostalo na vyššiu inštanciu, ktorou Brusel je, a aby sme mali nad sebou takého “watchdoga”, takého strážneho psa, ktorý bude dohliadať na to, ako sa s tým my na Slovensku vysporiadame, pokiaľ zo Slovenska neurobíme znovu to, čím kedysi bolo, a to je fungujúci právny štát. V tomto sa cítim dostatočne silná a s dostatočnými skúsenosťami, aby som toto, o čom hovorím, naplnila z pozície europoslankyne.

Kandidátka do europarlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová

Životopis >>   |   Facebook >>   |   Twitter >>   |   Instagram >>   |   Website >>