Kandidátka do Európskeho parlamentu 2019 Lucia Ďuriš Nicholsonová kandiduje v májových eurovoľbách 2019 z pozície číslo 3 za politickú stranu Sloboda a Solidarita – SaS. Naša kandidátka do Európskeho parlamentu 2019 je tímlíderkou strany SaS pre sociálne …

… veci a sociálne vylúčené spoločenstvá. Je teda ideálnou kandidátkou na post europoslankyne do Výboru EP pre sociálne záležitosti, kde bude môcť zastupovať záujmy slovenských občanov – od zdravotne postihnutých občanov, cez mladé rodiny s deťmi, až po seniorov. Lucia Ďuriš Nicholsonová je taktiež podpredsedníčka Národnej rady Slovenskej republiky.

Lucia Ďuriš Nicholsonová bojuje taktiež proti korupcii. Predovšetkým pri prerozdeľovaní eurofondov. Svoj čas venovala mnohým podozrivým projektom, v ktorých došlo k nekalému prerozdeleniu eurofondov. Niektoré skončili obžalobou zainteresovaných, ďalšie prípady orgány činné v trestnom konaní stále vyšetrujú. V jednom prípade sa jej podarilo zastaviť zneužitie eurofondov na nákup papierenského stroja za 28 miliónov eúr v zmanipulovanom verejnom obstarávaní.

Video prepis: Kandidátka do Európskeho parlamentu 2019 – Lucia Ďuriš Nicholsonová

V čom vidíte najväčší problém Slovenska?

Ja sa počas tých ôsmich rokov v politike dosť výrazne venujem boju proti korupcii a tá korupcia je veľmi zjavná práve pri rozdeľovaní eurofondov na Slovensku. Z konkrétnych prípadov, na ktoré som upozornila, by som spomenula zmanipulovaný tender na nákup papierenského stroja za 28 miliónov eur z eurofondov. Keď som upozornila na tento prípad a odovzdala som všetky dokumenty k tomu orgánom činným v trestnom konaní, tak tento zmanipulovaný tender bol zastavený a nedošlo k žiadnym škodám na verejných financiách.

Prečo je to dôležité pre ľudí na Slovensku?

Tie eurofondy sú veľmi dôležité pre nás. Dostávame ich z Bruselu a my máme stále pocit, že to sú “ich” peniaze. To nie sú “ich” peniaze, to sú naše peniaze, za ktoré by sme dokázali naozaj nakopnúť veľa vecí v tejto krajine, ale musíme sa naozaj zbaviť toho, že ich po prvé neefektívne využívame, a po druhé – častokrát dochádza k takým neduhom, akým bezpochyby je korupcia.

Takže preto som si vybrala túto tému, za jednu z top tém, ktorým sa chcem venovať – jednak aj ako kandidátka na poslankyňu Európskeho parlamentu, ale určite v tom budem pokračovať, aj keď sa do Európskeho parlamentu dostanem.

Lucia Ďuriš Nicholsonová v eurovoľbách 25. mája 2019 kandiduje na 3. mieste.

Viac o našej kandidátke do Európskeho parlamentu 2019 môžete nájsť tu:

Životopis >>   |   Facebook >>   |   Twitter >>   |   Instagram >>   |

Kandidátka do Európskeho parlamentu 2019 - Lucia Ďuriš Nicholsonová