„Lucia, ja vás voliť nepôjdem, hoci vás mám veľmi rada, ale mne tu budete veľmi chýbať. Rozmyslite si to, prosím.“ „Lucia, chcem, aby ste zostali na Slovensku, preto vás voliť nemôžem.“ „Lucia, musíte zostať na Slovensku a preto vás voliť nepôjdem.“

Takýchto správ dostávam v týchto dňoch od vás veľmi veľa. Píšete mi, že ma nebudete voliť v eurovoľbách 2019, aby som neodišla do Bruselu, aby som zostala tu doma na Slovensku. Rozumiem tomu. A chcem sa vám veľmi pekne poďakovať za takto prejavenú dôveru. Ono je to však o niečo komplikovanejšie.

Úspech so sebou prináša nepriateľov

V posledných parlamentných voľbách som od vás dostala viac ako 85 tisíc hlasov, čo je veľmi veľa a teda vďaka vám patrím medzi relatívne výrazné tváre slovenskej politickej scény. Úspech však so sebou, ako iste viete, prináša aj množstvo neprajníkov a nepriateľov, a ak by sa mi oslabil ten môj politický výtlak, napríklad v eurovoľbách 2019, tak si myslím, že mojich nepriateľov – a teda aj vašich nepriateľov – by to výrazne posilnilo. Minimálne povzbudilo.

Za celých tých osem rokov, čo pôsobím v politike, som sa vždy snažila, aby som bola vaším hlasom na parlamentnej pôde a ak neobhájim ten svoj úspech v eurovoľbách 2019, tak to neoslabí len mňa, ale aj vás. Zo Slovenska pôjde napokon do Bruselu tak či onak 14 europoslancov a všetkým by nám malo záležať na tom, aby to boli kvalitní ľudia.

Prečo by ste ma mali voliť

Preto by som vám chcela povedať tri dôvody pre ktoré by váš hlas mal patriť mne.

  • Po prvé: Brusel je odtiaľto vzdialený dve hodiny lietadlom, čo je menej, ako trvá cesta z Bratislavy do Košíc autom. Takže ja naozaj nikam neodchádzam.
  • Po druhé: Cítim, že po týchto eurovoľbách bude veľmi záležať na tom, kto bude Slovensko zastupovať v Európskom parlamente, aby to nakoniec neboli len ľudia ako Mazurek alebo Uhrík.
  • Po tretie: Vždy som kopala za vás a verte mi, že tak to bude robiť aj naďalej. Ak som si vašu dôveru získala svojou prácou, tak to sa nezmení, pretože ja sa nezmením. Budem vás naďalej zastupovať, či už na domácej alebo na bruselskej pôde. V tomto sa môžete na mňa spoľahnúť.

Preto by som vás veľmi pekne chcela poprosiť, aby ste zvážili moju podporu v nasledujúcich eurovoľbách 2019.

Autor článku:
Lucia Ďuriš Nicholsonová – v eurovoľbách 25. mája 2019 kandiduje na 3. mieste.

Vizitka kandidátky do europarlamentu za SaS

Lucia Ďuriš Nicholsonová je kandidátkou číslo 3 politickej strany Sloboda a Solidarita pre eurovoľby 2019. Je podpredsedníčkou NR SR, tímlíderka SaS pre sociálne veci a sociálne vylúčené spoločenstvá (rómske komunity). Aktívne rieši nielen sociálnu oblasť, ale tiež boj proti korupcii, nevynímajúc korupciu pri prerozdeľovaní eurofondov. Je ideálnou kandidátkou na europoslankyňu do Výboru EP pre sociálne záležitosti, ktorá bude v Bruseli zastupovať záujmy slovenských občanov – od seniorov cez zdravotne postihnutých občanov až po mladé rodiny s deťmi.

Viac o autorke môžete nájsť tu:
Životopis >>   |   Facebook >>   |   Twitter >>   |   Instagram >>   |