V utorok 2. apríla veľkolepo odštartovala volebná kampaň SaS pre voľby do Európskeho parlamentu 2019. Na Kláštornom námestí v meste Malacky predviedli svoje kuchárske umenie predseda strany SaS a europoslanec Richard Sulík a majster šéfkuchár ...

... Marcel Ihnačák. Pre obyvateľov mesta Malacky navarili výborné národné jedlo Estónska – Mulgipuder, po slovensky krúpy so zemiakmi a voňavou slaninkou.

Tí, ktorí navštívili stan SaS v Malackách osobne, dostali aj zbierku receptov z názvom „Ako chutí EÚ“. Ak ste túto možnosť nemali, postup prípravy chutného estónskeho jedla nájdete na našej webovej stránke kliknutím na národné jedlo Estónska – Mulgipuder >>

EuroShow Nikitu Slováka

Volebná kampaň SaS v meste Malacky však nie je len o varení. Najdôležitejšia časť našej eurotour odštartovala vo večerných hodinách. Vo veľkej zasadačke Mestského úradu Malacky o 19:00 hod. si známy slovenský režisér Nikita Slovák posadil do horúceho kresla každého z TOP troch kandidátov SaS do eurovolieb. Líder kandidátky a významný slovenský ekonóm Eugen Jurzyca napríklad prezradil, akému športu sa od malička venoval. Poslanec NR SR a kandidát s číslom dva Alojz Baránik zase publiku vyrozprával príbeh o tom, ako sa dostal k svojmu menu. A kandidátka s číslom tri a podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová porozprávala pikošky zo svojho detstva.

Alojz Baránik a Nikita Slovák - Malacky, Eurovoľby 2019 EuroShow - Nikita Slovák spovedá kandidáta na europoslanca za SaS a tímlídra SaS pre spravodlivosť Alojza Baránika.

Okrem TOP 3 kandidátov na europoslancov sa volebnej kampane SaS v meste Malacky zúčastnila aj kandidátka na europoslankyňu Lenka Jakubčová či kandidát na poslanca Európskeho parlamentu Ján Rudolf.

Poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík

O svoje príhody a skúsenosti spojené s päťročným mandátom europoslanca sa podelil aj dosluhujúci poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík. Publiku napríklad vysvetlil, ako prebieha proces schvaľovania zákonov v Európskom parlamente, ale aj to, aký je rozdiel medzi euroskeptikmi a eurorealistami, za ktorých sa liberáli z SaS označujú. Strana Sloboda a Solidarita totiž ako jediná strana predstavila súbor konkrétnych riešení, ako reformovať EÚ s názvom Manifest slovenského eurorealizmu.

Volebná kampaň SaS pre eurovoľby 2019 a jej cieľ

Volebná kampaň SaS však nevznikla len pre zábavu. Jej hlavným cieľom je ukázať, že strana Sloboda a Solidarita je plná odborníkov, ktorí budú v Európskom parlamente naplno a dôstojne hájiť záujmy Slovenska. A o tom, že aj jeden hlas v europarlamente dokáže veľké veci, svedčí napríklad skutočnosť, že Európska únia stopla nezmyselnú Dankovu daň z potravín. Veľká zásluha na tom totiž patrí europoslancovi Richardovi Sulíkovi.

Volebná kampaň SaS po celom Slovensku vám chce ukázať, že v májových voľbách do Európskeho parlamentu môže rozhodnúť práve váš hlas.

Volebná kampaň SaS pokračuje v týchto mestách:

Fotogaléria z volebnej kampane SaS v Malackách