Eurokampaň SaS pre májové voľby do Európskeho parlamentu 2019 sa na svojej 17. zastávke v meste Martin stretla nielen s príjemným počasím, ale aj s milými ľuďmi. Vo štvrtok 2. mája na Divadelnom námestí už od doobedia rozvoniavali tradičné slovenské ...

... bryndzové halušky. Tie pre vás pripravili europoslanec Richard Sulík a šéfkuchár Marcel Ihnačák. Na skvelých bryndzových haluškách si okrem Martinčanov prišiel pochutnať aj primátor mesta Ján Danko.

V prípade, že ste sa nemohli zastaviť na našej ochutnávke s názvom „Ako chutí EÚ“, nezúfajte. Chutné bryndzové halušky si môžete pripraviť v pohodlí vášho domova. Stačí, keď kliknete na národné jedlo Slovenska – Bryndzové halušky >>

EuroShow Nikitu Slováka

Po výdatnom obede a plodných debatách sme sa o 19:00 hod. presunuli do Kaviarne Čáry Máry na náš hlavný program s názvom EuroShow Nikitu Slováka. Známy slovenský režisér zisťoval o našich TOP 3 kandidátoch do eurovolieb 2019 rôzne zaujímavosti. Líder eurokandidátky SaS a tímlíder strany pre verejné financie Eugen Jurzyca napríklad uistil divákov, že zveriť mu do rúk svoje financie naozaj stojí za to. Kandidát SaS do eurovolieb s č. 2 a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik na oplátku o sebe prezradil, akému povolaniu by sa venoval, ak by nebol právnikom. Lucia Ďuriš Nicholsonová, podpredsedníčka parlamentu a kandidátka SaS s č. 3, sa zase popasovala s minulosťou a divákom sa zdôverila o nedokonalostiach svojej figúry v detstve.

Okrem TOP 3 kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu eurokampaň SaS v meste Martin navštívil aj kandidát číslo 5 Miroslav Žiak a kandidát do eurovolieb 2019 s číslom 9 Michal Kozubík.

Poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík

Eurokampaň SaS po slovenských mestách sa nezaobíde bez predsedu strany. Inak tomu nebolo ani v Martine, kde poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík okrem kulinárskeho umenia predviedol aj svoje rečnícke umenie. S obyvateľmi a priateľmi mesta Martin sa podelil o svoje päťročné skúsenosti z europarlamentu, pričom zároveň vyjadril podporu kandidátom SaS.

Ako poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík uviedol: „Budúcnosť Slovenska vidíme v Európskej únii. V Európe však vyžadujeme viac súťaživosti a ekonomickej slobody, nie harmonizáciu daní a kolektívne ručenie za dlhy nezodpovedných krajín.“

Prečo eurokampaň SaS po slovenských mestách?

Možno ste sa zamysleli nad tým, na čo je eurokampaň SaS po slovenských mestách dobrá. Okrem predstavenia kandidátov SaS občanom v rôznych kútoch Slovenska má eurokampaň za cieľ zároveň vysvetliť, prečo je v eurovoľbách 2019 dôležité ísť voliť. A vyzerá, že úspech je na dosah. Čoraz viac ľudí si totiž uvedomuje, ako Brusel svojimi rozhodnutiami ovplyvňuje náš každodenný život.

My v SaS si to uvedomujeme tiež. Preto sme za to, aby Európska únia fungovala čo najefektívnejšie. Práve z tohto dôvodu poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík a líder eurokandidátky Eugen Jurzyca spísali 27 konkrétnych opatrení, ako reformovať Európsku úniu. Nájdete ich v dokumente s názvom Manifest slovenského eurorealizmu.

Eurokampaň SaS pre eurovoľby 2019 pokračuje v mestách

Fotogaléria z Eurokampane SaS v Martine