Vážení voliči, neprenechajte EÚ extrémistom. Extrémy škodia, to vedia všetci triezvo uvažujúci ľudia. Jeden extrém je vystúpiť z Európskej únie, druhý so všetkým slepo súhlasiť. Ak nepôjdete budúcu sobotu voliť vy, môže to dopadnúť zle. Riešením predsa …

… nie je vystúpiť z Európskej únie, ako to navrhuje Marian Kotleba, ktorý dokonca organizuje aj referendum s touto otázkou. Spoločný trh, spoločná mena, spoločná vonkajšia hranica sú predsa len príliš veľké výhody.

Riešením nie je so všetkým slepo súhlasiť

Riešením ale nie je ani pod rúškom „proeurópskosti“ so všetkým slepo súhlasiť tak, ako to navrhujú a plánujú progresívci. Nie je pravda, že Brusel nám nič nevie nadiktovať. Vie a veľmi účinne. Samozrejme, za pomoci domácich servilných politikov, ktorí nemajú problém zradiť vlastnú krajinu, len aby boli v Bruseli za fešných. Lebo val musí prejsť. Napríklad sa tak stalo pri dvoch miliardách eur pre Grécko vo forme neodvolateľných a bezpodmienečných záruk.

V europarlamente nás čakajú dôležité rozhodnutia

Napríklad o Dubline 4, ktorý obsahuje opäť raz povinné kvóty na prerozdelenie migrantov. Dopady prídu rýchlo a pocíti ich prakticky každý. Verte mi, prosím, tých pár minút strávených vo volebnej miestnosti stojí za to. Záleží nám na fungujúcej Európskej únii. Preto jasne pomenúvame, čo v nej nefunguje. A nielen to. My zároveň predkladáme riešenia. Ako jediná strana sme predložili návrh reformy EÚ, dielo s 27 konkrétnymi riešeniami, ako spraviť Európsku úniu lepšou.

Voľte zdravý rozum, lebo to je najlepší recept.

Autor článku: Richard Sulík

Richard Sulík je poslanec Európskeho parlamentu, predseda a zakladajúci člen strany Sloboda a Solidarita.
Životopis >>   |   Facebook >>   |   Twitter >>   |   YouTube >>   |   Website >>

Európska únia, Kotleba, progresívci - Richard Sulík