Eurokampaň SaS otvorila svoj druhý týždeň vo štvrtok 4. apríla v uliciach Nového Mesta nad Váhom. Ani silný vietor nezabránil tomu, aby na Námestí slobody v čase od 14:00 do 18:00 uvaril majster Marcel Ihnačák voňavú lotyšskú národnú pochúťku Griky, po ...

Nové Mesto nad Váhom – Eurokampaň SaS | Eurovoľby 2019

... slovensky pohánku s klobáskou.

Ak ste našu ochutnávku v Novom Meste nad Váhom s názvom „Ako chutí EÚ“ nestihli, máme pre vás riešenie. Originálny recept na lotyšské Griky nájdete kliknutím na národné jedlo Lotyšska – Griki – Pohánka s klobáskou >>

EuroShow Nikitu Slováka

Hlavný program v rámci eurokampane SaS sa však začal vo večerných hodinách. O 19:00 hod. ste si v priestoroch Mestského kultúrneho strediska mohli vychutnať EuroShow Nikitu Slováka. V nej známy slovenský režisér vyspovedal TOP 3 kandidátov SaS pre eurovoľby 2019. Líder kandidátky a známy slovenský ekonóm Eugen Jurzyca sa divákom pochválil napríklad tým, akému športu v detstve holdoval. Dvojka na kandidátke a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik zase prezradil, akému jazyku sa vo voľnom čase venuje. A podpredsedníčka NR SR a kandidátka do europarlamentu s č. 3 Lucia Ďuriš Nicholsonová zodpovedala otázku, prečo by ste ju mali voliť za poslankyňu Európskeho parlamentu.

Okrem TOP 3 kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu sa eurokampane zúčastnili aj kandidáti na europoslanca Miroslav Žiak s číslom 5 a Ján Rudolf s číslom 6.

Prečo je eurokampaň SaS pre májové eurovoľby 2019 dôležitá

Eurokampaň SaS však nechce občanom iba ukazovať „Ako chutí EÚ“. Jej zámer je oveľa vyšší. Eurokampaň SaS pre eurovoľby 2019 má za cieľ ľuďom dokázať, že každý hlas zaváži. Brusel nám totiž nie je tak vzdialený, ako by sa mohlo zdať. Dokonca každý europoslanec dokáže ovplyvniť napr. finálnu verziu smernice Európskej únie, ktorá bude následne ovplyvňovať náš každodenný život.

Eurokampaň SaS je dôležitá aj z iného dôvodu. Podľa SaSkárov je Európska únia skvelý projekt, no pozerajú sa na ňu z pohľadu eurorealistov. Aby Európska únia fungovala v prospech nás všetkých, potrebuje reformy. Tie sme zhrnuli v našom reformnom programe Manifest slovenského eurorealizmu. Lebo zdravý rozum je najlepší recept.

Eurokampaň SaS pokračuje v týchto mestách

Fotogaléria z Eurokampane SaS v Novom Meste nad Váhom