Volebná kampaň SaS pre májové eurovoľby 2019 začala svoj tretí týždeň 16. apríla v meste Považská Bystrica. Príjemné slnečné počasie prilákalo do centra mesta pred Kino Mier množstvo ľudí, ktorí sa pristavovali pri našom stane, kde mali možnosť v čase od 14:00 ...

... do 18:00 hod. ochutnať české národné jedlo kulajdu. Tú pripravil majster Marcel Ihnačák a súčasný europoslanec Richard Sulík.

Ak ste nestihli našu ochutnávku „Ako chutí EÚ“ v Považskej Bystrici, chutnú českú kulajdu si môžete pripraviť aj doma. Stačí kliknúť na národné jedlo Českej republiky – Kulajdu >>

EuroShow Nikitu Slováka

Volebná kampaň SaS pre májové eurovoľby 2019 je zaujímavá aj tým, že okrem ochutnávky národného jedla každého členského štátu Európskej únie sme si v SaS pre vás pripravili aj večerný program s názvom EuroShow Nikitu Slováka. Inak tomu nebolo ani v meste Považská Bystrica. V Hoteli Študent mali diváci od 19:00 hod. možnosť vypočuť si od trojice TOP kandidátov SaS, ako chcú obhajovať záujmy Slovákov v Európskom parlamente. Predsedníčka NR SR, tímlíderka SaS pre sociálnu oblasť a kandidátka do europarlamentu s číslom 3 Lucia Ďuriš Nicholsonová sa chce v europarlamente venovať najmä sociálnej oblasti, boju proti korupcii, ale aj záujmom seniorov, zdravotne ťažko postihnutých a mladým rodinám. Kandidát na europoslanca s číslom 2, poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik má v pláne po jeho zvolení zastupovať záujmy občanov Slovenska vo Výbore pre právne otázky (JURI). Líder kandidátky SaS, poslanec NR SR a tímlíder strany pre verejné financie Eugen Jurzyca zase vie, že Európska únia potrebuje reformy. Na ne bude dohliadať ako člen európskeho Výboru pre vnútorný trh.

Okrem TOP 3 kandidátov SaS na europoslancov sa na volebnej kampani SaS v meste Považská Bystrica zúčastnili aj kandidáti na europoslanca Miroslav Žiak, Ján RudolfBranislav Bukviar.

Poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík

Dôležitou súčasťou volebnej kampane SaS pre eurovoľby 2019 je sám predseda strany a europoslanec Richard Sulík. Ten okrem varenia chutných európskych špecialít vysvetľuje občanom, ako to naozaj funguje v europarlamente. So svojimi skúsenosťami sa podelil aj v meste Považská Bystrica.

„Pri mojej práci som vždy v prvom rade dbal na záujmy slovenských občanov, čo sa ukázalo pri každom mojom prejave, hlasovaní a práci na legislatívnych či iných návrhoch,“

...zdôraznil poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík. Časť jeho aktivít z päťročného pôsobenia v Európskom parlamente nájdete v publikácii s názvom Eurošpeciál.

Volebná kampaň SaS pre eurovoľby 2019 a jej význam

Ako sme sa presvedčili aj v uliciach, občania Slovenska nemajú o eurovoľby 2019 veľký záujem. Brusel je pre nich totiž niečo vzdialené. Aj preto má volebná kampaň SaS pre eurovoľby 2019 veľký význam. Naším cieľom je totiž ľuďom priblížiť fungovanie Európskej únie zvnútra. Európska únia je podľa SaS dobrý projekt, ale potrebuje reformy. Aby sa ich podarilo realizovať, je potrebný aj váš hlas. Rozhodnutia Európskej únie totiž ovplyvňujú náš každodenný život a volebná kampaň SaS pre eurovoľby 2019 vysvetľuje ako. Spôsob reformy Európskej únie podľa SaS, si môžete prečítať v programe strany s názvom Manifest slovenského eurorealizmu.

25. mája voľte 25! Lebo zdravý rozum je najlepší recept.

Volebná kampaň SaS pre eurovoľby 2019 pokračuje v týchto mestách

Fotogaléria z Eurokampane SaS v Považskej Bystrici