Lucia Ďuriš Nicholsonová: Viacerí z vás sa ma v týchto dňoch pýtajú, prečo som sa rozhodla zutekať zo Slovenska, takto to formulujete, a prečo som sa rozhodla kandidovať do Európskeho parlamentu? Po prvé, chcem povedať, že nemám v povahe odniekiaľ utekať …

… takže zo Slovenska určite neutekám. Ja len považujem to, čo sa deje v Bruseli za natoľko dôležité, že by som chcela tomu prispieť aj svojou prácou, pretože si myslím, že je veľmi dôležité, aby Slovensko v Bruseli zastupovali ľudia, ktorí vedia, čo robia, ktorí sa dostatočne dokážu biť a bojovať za naše záujmy, ktoré by sme mali v prvom rade obhajovať, a to úplne od začiatku, keď sa vôbec začína hovoriť o nejakej smernici a keď sa začína kreovať, lebo Slovensko je známe tým, že je veľmi dlho ticho a až potom, keď už je smernica na svete a my ju musíme aplikovať do našej legislatívy, tak vtedy všetci začneme kričať, že čo sa to dialo a prečo nám Brusel chce zase diktovať takúto vec, ktorá ovplyvní náš život na Slovensku.

V Bruseli sa chcem venovať témam v oblasti sociálnych politík

Ja sa na bruselskej pôde chcem venovať témam, z ktorých ma poznáte aj vy a je to hlavne oblasť sociálnych politík. To je veľmi široká škála od seniorov, chcem riešiť niečo, čo sa volá aktívne starnutie. Chcela by som sa veľmi venovať zosúlaďovaniu rodinného a pracovného života. To sa týka predovšetkým mladých rodín, tak aby naozaj matka alebo mladá rodina, do ktorej sa narodí dieťa, mali na výber. Aby si mohli vybrať, že buď zostane doma matka, alebo pôjde pracovať a keď pôjde pracovať, ako sa zamestnávateľ postará o to, aby sa ona mohla čo najľahším spôsobom vrátiť. Treťou kategóriou sú určite ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím. Keď sa pozriete na to, ako funguje naozaj systém sociálnych služieb, tak je to na zaplakanie, akým spôsobom financujeme sociálne služby, že tu vôbec nefunguje terénna opatrovateľská služba. Áno, ja som riešila aj na domácej pôde v NR SR, ale myslím si, že sa treba posunúť na inštanciu, ktorá naozaj dokáže s tým varovným prstom prísť a povedať:

„Tak Slovensko, toto naozaj musíš začať riešiť a musíš dodržiavať napríklad aj medzinárodné právne normy, ku ktorým sme sa zaviazali.“

Ďalšia oblasť, ktorej sa chcem venovať aj naďalej, sú eurofondy

Ja som otvorila veľmi veľa káuz, ktoré sa týkali nesprávneho prerozdeľovania eurofondov. Zamedzila som napríklad nákupu papierenského stola za 28 miliónov eur v zmanipulovanom tendri. Otvorila som napríklad kauzu predražených zberných dvorov za eurofondy, kde dokonca padli obžaloby. A tá tretia oblasť je taká moja citlivá záležitosť ako pre aktívnu cyklistku. Naozaj sa chcem veľmi zasadiť o to, aby sa Slovensko pridalo ku krajinám, ako je napríklad Holandsko, aby sa Bratislava pridala k mestám, ako je Viedeň, kde sú vybudované cyklotrasy, pretože si myslím, že zelená doprava, ekologická doprava výrazne prispieva k ochrane životného prostredia.

Viete, že som sa dosť výdatne venovala kauze prerozdeľovania agrodotácií v sektore pôdohospodárstva. Čo sa týkalo klamaných a bitých farmárov. Stála som pri farmároch prakticky od začiatku a toto napríklad bola kauza, ktorá dosiahla európsky rozmer. Začal sa tým zaoberať Európsky parlament. A preto si myslím, že keď sa niekto pýta, prečo Brusel, prečo tam idete? No aj pre toto. To, čo sa deje na Slovensku, na tom záleží aj iným členským štátom Európskej únie.

Pevne verím, že mi dáte svoju dôveru a odovzdáte v eurovoľbách svoj hlas.

Autor článku:
Lucia Ďuriš Nicholsonová – v eurovoľbách 25. mája 2019 kandiduje na 3. mieste.

Vizitka kandidátky do europarlamentu za SaS

Lucia Ďuriš Nicholsonová je kandidátkou číslo 3 politickej strany Sloboda a Solidarita pre eurovoľby 2019. Je podpredsedníčkou NR SR, tímlíderka SaS pre sociálne veci a sociálne vylúčené spoločenstvá (rómske komunity). Aktívne rieši nielen sociálnu oblasť, ale tiež boj proti korupcii, nevynímajúc korupciu pri prerozdeľovaní eurofondov. Je ideálnou kandidátkou na europoslankyňu do Výboru EP pre sociálne záležitosti, ktorá bude v Bruseli zastupovať záujmy slovenských občanov – od seniorov cez zdravotne postihnutých občanov až po mladé rodiny s deťmi.

Viac o autorke môžete nájsť tu:
Životopis >>   |   Facebook >>   |   Twitter >>   |   Instagram >>   |