Ctení voliči,

po piatich rokoch končí môj mandát europoslanca a ako už možno viete, nebudem opätovne kandidovať. Dôvodom je, že som sa rozhodol všetku moju energiu a čas venovať parlamentným voľbám 2020.

Richard Sulík kandidáti na europoslancov 2019 SaS

Voľby do európskeho parlamentu 2019 sú však mimoriadne dôležité, a to najmä z dvoch dôvodov: po prvé, už dnes Európska únia ovplyvňuje vyše 60% našich zákonov a po druhé, očakáva sa významný nárast euroskeptikov – ľudí, ktorí by najradšej celú EÚ zničili. Toto považujem za veľmi nebezpečné.

Na rovinu si priznajme, že Európska únia má mnoho problémov – uplatňuje dvojaký meter na členské štáty, porušuje vlastné pravidlá a južné štáty sa topia v dlhoch. Napriek tomu je Európska únia skvelý projekt a naše členstvo v nej je kľúčovým záujmom Slovenska.

Práve preto potrebuje Európska únia reformu, aby bola v budúcnosti úspešná. V našom Manifeste slovenského eurorealizmu sme predstavili 27 konkrétnych opatrení, ktoré podľa nášho názoru pripravia Úniu na budúcnosť.

Do čela našej kandidátky na europoslancov 2019 sme postavili kandidátov, ktorí sú ako stvorení na pokračovanie politiky zdravého rozumu. Som hrdý, že svoj mandát europoslanca za stranu Sloboda a Solidarita môžu prevziať práve títo traja ľudia:

Lídrom kandidátky na europoslanca je Eugen Jurzyca, významný slovenský ekonóm a spoluautor nášho spomínaného Manifestu. Navyše má skvelý zmysel pre humor 🙂 V Európskom parlamente bude pokračovať v mojej práci vo výbore pre vnútorný trh (IMCO).

Na druhom mieste z kandidátov na europoslanca je Alojz Baránik, ktorý je zároveň dlhoročný právnik a tímlíder SaS pre spravodlivosť. Ideálny kandidát na člena výboru pre právne otázky (LIBE), kde dnes nemá Slovensko žiadneho zástupcu a napríklad v prípade autorského zákona nemal kto hájiť záujmy našej krajiny. Alojz je dôkazom, že právnici v politike sú potrební, ale musia mať čestné úmysly a triezvy úsudok.

Trojicu našich top kandidátov uzatvára Lucia Ďuriš Nicholsonová, podpredsedníčka NR SR a tímlíderka SaS pre sociálnu oblasť a rómske osady. Lucia má hlboké sociálne cítenie a zmysel pre spravodlivosť a bola by skvelou členkou sociálneho výboru. Navyše, jej odvaha a schopnosť skĺbiť prácu a rodinu na jednotku sú naozaj impozantné.

Garantujem, že naši traja top kandidáti na europoslancov, ak získajú vašu dôveru, budú v prvom rade hájiť záujmy Slovenska. Nebudú to robiť prázdnymi frázami a rozoštvávaním, ale pevnými postojmi a vecnými argumentami. Lebo zdravý rozum je najlepší recept.

Želám vám správne rozhodnutia a určite choďte voliť v eurovoľbách 2019, je to dôležité.

 

Europoslanec Richard Sulík - Eurovoľby 2019
.....Richard Sulík