Voľby do Európskeho parlamentu 2019 sa blížia, pri tejto príležitosti strana Sloboda a Solidarita ako prvá spomedzi slovenských politických strán v nedeľu 24. februára 2019 predstavila svojich kandidátov na europoslancov do májových eurovolieb.

Je potrebné si v nadchádzajúcich eurovoľbách zvoliť kvalitných zástupcov, ktorí budú Slovensko vzorne reprezentovať nielen po profesionálnej, ale aj po ľudskej stránke. V ponuke strany Sloboda a Solidarita si volič určite má z čoho vybrať.

Príhovor Richarda Sulíka a predstavenie kandidátov pre májové eurovoľby 2019

Vážené dámy, vážení páni,

už niekoľko mesiacov je známe moje rozhodnutie nekandidovať do Európskeho parlamentu opätovne. Svoj názor som nezmenil, hoci, priznám sa, je to lákavá predstava. Mal som rád svoju europarlamentnú prácu a nie je pravda, že jeden europoslanec nič nezmení. Dôkazom je odpočet mojich aktivít v Bruseli a Štrasburgu pod názvom Eurošpeciál, ktorý si všetci čoskoro nájdete v poštových schránkach.

Rozhodol som sa plne venovať našej krajine. Z Európskeho parlamentu sa dá viesť strana, ale nedajú sa vyhrať parlamentné voľby. Ale ak chceme byť naozaj úspešní, musíme ísť za občanmi a vysvetľovať im, že u lekára sa dá čakať menej, že nemocnice nemusia byť v takomto strašnom stave, že súdne prieťahy nie sú normálne, že je chybou si zvyknúť na nekvalitné školstvo, nízke platy sestier, učiteľov, zlé podmienky na podnikanie. Toto všetko sa dá vyriešiť, len treba vedieť, kto takéto riešenia má. Za stranu SaS hovorím, že sme vypracovali reformné diela s množstvom konkrétnych riešení a sme pripravení ich uzákoniť, ak nám na to dáte mandát vy, občania.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

V Bruseli sa však rozhoduje o dôležitých veciach pre Slovensko a ak ich chceme ovplyvniť, musíme tam mať zdatných zástupcov. Som hrdý na to, že celá kandidátka pre voľby do Európskeho parlamentu 2019 je zložená z členov strany Sloboda a Solidarita, z čestných a kvalitných ľudí, ktorí prešli našim prísnym sitom. V tomto som veľmi spokojný.

Kandidáti na europoslancov za stranu Sloboda a Solidarita

Našimi tromi TOP kandidátmi na europoslancov sú:

1. Eugen Jurzyca - líder kandidátky pre nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu 2019, ktorý je zároveň významný slovenský ekonóm a spoluautor Manifestu slovenského eurorealizmu. Ideálny kandidát do európskeho Výboru pre vnútorný trh, ktorý dokonale rozumie verejným financiám.

Líder kandidátky SaS pre eurovoľby - Eugen Jurzyca

2. Alojz Baránik - naša dvojka je dlhoročný skvelý odborník na právo a justíciu a tímlíder SaS pre spravodlivosť. Slovensko by jeho zvolením v eurovoľbách 2019 konečne získalo zástupcu vo Výbore pre právne otázky (LIBE), v ktorom sa schvaľujú dôležité zákony aj pre Slovensko.

Alojz Baránik - Eurovoľby 2019 SaS

3. Lucia Ďuriš Nicholsonová uzatvára trojicu TOP kandidátov na europoslancov za stranu Sloboda a Solidarita. Lucia Ďuriš Nicholsonová je podpredsedníčka parlamentu, tímlíderkaSaS, ktorá sa roky zaoberá sociálnymi témami. Oddaná sociálnym veciam a pomoci tým, ktorí sú na ňu odkázaní, sa v európskom Výbore pre sociálne veci bude cítiť ako ryba vo vode.

Voľby do europarlamentu - Lucia Ďuriš Nicholsonová

4. Kandidátka do europarlamentu Natália Blahová je predsedníčka poslaneckého klubu strany SaS a naša tímlíderka pre osobné slobody.

Natália Blahová - Kandidátka do europarlamentu SaS

5. Miroslav Žiak je na piatom mieste kandidátky SaS. Zdravé potraviny sú jeho srdcovka, ktorú vie prezentovať s nekonečnou energiou. Zdravý sedliacky rozum pre to čo jeme, do europarlamentu jednoducho patrí.

Kandidát SaS v eurovoľbách 2019 - Miroslav Žiak

6. Ján Rudolf je expert strany Sloboda a Solidarita na eurofondy a bývalý vysokoškolský pedagóg. Kandiduje na post europoslanca na šiestej pozícii.

Kandidát SaS Ján Rudolf - expert na eurofondy

8. Vo voľbach do Európskeho parlamentu 2019 kandiduje za stranu SaS z ôsmej pozície Lenka Jakubčová. Lenka Jakubčová by si v europarlamente našla svoje miesto ako mladá advokátka, ktorá pomoc v právnych veciach berie ako svoje poslanie.

Voľby do Európskeho parlamentu 2019 - Lenka Jakubčová

9. Michal Kozubík kandiduje v eurovoľbách 2019 z deviatej pozície kandidátky Sloboda a Solidarita. Michal Kozubík je sociálny pracovník a vysokoškolský pedagóg, ktorý sa dlhodobo venuje najzraniteľnejším skupinám obyvateľstva.

Eurovoľby 2019 SaS - Michal Kozubík

10. Kandidát do europarlamentu Karol Galek kandiduje vo voľbách z desiateho miesta na kandidátke SaS. Karol Galek je energetik, ktorý vie, ako znížiť účty Slovákov za energie.

Karol Galek - Kandidát do europarlamentu 2019

11. Kandidát do Európskeho parlament Branislav Bukviar kandiduje v eurovoľbách 2019 z jedenástej pozície kandidátky SaS. Branislav Bukviar je náš okresný predseda pre Rimavskú Sobotu a zároveň mladý podnikateľ s oddaním pre politiku.

Eurovoľby 2019 SaS - Branislav Bukviar

12. Martina Lopatková kandiduje vo voľbách do Európskeho parlamentu za stranu SaS z dvanásteho miesta. Naša kandidátka na europoslankyňu a absolventka Európskych štúdií Martina Lopatková, otvorene upozorňuje ako na porušovanie zákonov, tak aj na prieťahy na prokuratúre.

Voľby do Európskeho parlamentu - Martina Lopatková

13. Náš dlhoročný komunálny politik a bojovník za spravodlivosť Igor Prieložný kandiduje vo voľbách do Európskeho parlamentu 2019 z trinásteho miesta na kandidátke strany SaS.

Igor Prieložný vo voľbách do Európskeho parlamentu 2019

14. Kandidát do Európskeho parlamentu Tomáš Popovič kandiduje v eurovoľbách zo štrnástej pozície. Tomáš Popovič je právnik, predseda našich Mladých SaSkárov a organizátor protikorupčných pochodov.

Tomáš Popovič - Kandidát do Európskeho parlamentu 2019

Rozhodol som sa jasne

Po dvanástich rokoch vlád Roberta Fica nie je na čo čakať. Nie som dokonalý a nerobím zázraky na počkanie. Ale čakanie na „mesiáša“ sa našej krajine neosvedčilo. Sme pripravení prevziať zodpovednosť za našu krásnu krajinu. Strana Sloboda a Solidarita má všetky predpoklady na to, aby sme dokázali spraviť Slovensko lepším. Mojou úlohou bude presvedčiť o tom čo najviac voličov, aby sme po parlamentných voľbách 2020 dokázali zložiť slušnú reformnú vládu a napraviť to, čo sa za tie roky napáchalo.

Dovtedy však máte dôležitú úlohu aj vy, občania a voliči. Zvoliť si v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu 2019 kvalitných zástupcov Slovenska. Z ponuky kandidátov na europoslancov strany SaS, ako ste dnes počuli, si máte z čoho vybrať.

Ďakujem.