Extrémy škodia! Rozumné návrhy pomáhajú

Slepé pochlebovanie Bruselu, prázdne reči o tom, ako musíme byť vzorní Európania a súhlasenie so sebe väčšou hlúposťou našej krajine preukázateľne škodí. Rovnako však škodí odmietanie všetkého, dávať vinu za všetko Bruselu a hejtovanie všetkého, čo z Bruselu prichádza.

Čo však s určitosťou pomáha, sú rozumné návrhy, konkrétne riešenia a odhodlanie bojovať za záujmy Slovenska. Nie krikom a dupotaním, ale pevnými postojmi a vyargumentovanými postojmi. Presne taká je SaS.

Členstvo v Eúrópskej únii

Členstvo v EÚ je podľa nášho názoru kľúčovým záujmom Slovenska. Štyri najväčšie výhody pre občanov Slovenska sú:

  1. spoločný trh
  2. spoločná mena
  3. spoločné hranice
  4. eurofondy

Preto chceme fungujúce EÚ a práve preto jasne pomenúvame, čo v nej nefunguje a zároveň navrhujeme riešenia. To je konštruktívny a rozumný prístup.

Manifest slovenského eurorealizmu

Ako jediní sme preto predložili ucelený návrh na reformu Európskej únie – Manifest. Jedná sa o súbor 27 konkrétnych riešení, ktoré zlepšia fungovanie EÚ.

Manifest slovenského eurorealizmu - Eurovoľby 2019
Pripravený "Manifest slovenského eurorealizmu" z dielne SaS si môžete downloadnuť do počítača kliknutím na ikonku PDF.
Manifest slovenského eurorealizmu - Eurovoľby 2019
Alebo si ho môžete pozrieť priamo v prehliadači >>

TOP kandidáti SaS

Naši traja TOP kandidáti Eugen Jurzyca, Alojz Baránik a Lucia Ďuriš Nicholsonová budú tieto návrhy presadzovať.

Zároveň sme predstavili Hodnotový kompas SaS, aby ste mali predstavu, ako budú europoslanci za SaS hlasovať. Hodnotový kompas bude slúžiť ako návod na hlasovanie našim kandidátom.

Jeden europoslanec nič nezmôže?

Vôbec nie je pravda, že jeden poslanec v Europarlamente nič nezmôže. Záleží len od toho, ako využije možnosti, ktoré má k dispozícii. Richard Sulík tieto možnosti celých 5 rokov aktívne využíval a podal 190 parlamentných otázok, 4 otázky na priame zodpovedanie v pléne, 1264 pozmeňovacích návrhov, 104-krát vystúpil v Európskom parlamente a 22-krát bol tieňový spravodajca k smerniciam alebo nariadeniam Európskej komisie.

Parlamentných otázok
Pozmeňovacích návrhov
Vystúpení v EP
Tieňový spravodajca

Odpočet práce Richard Sulíka si môžete prečítať v publikácii Eurošpeciál

Eurošpeciál – Richard Sulík europoslanec
Pripravený "Eurošpeciál", sumarizujúci odpočet mojich aktivít pre Slovensko si môžete downloadnuť do počítača kliknutím na ikonku PDF.
Eurošpeciál - Eurovoľby 2019
Alebo si ho môžete pozrieť priamo v prehliadači >>

Europoslanci za SaS, ktorých zvolíte do europarlamentu, budú presne v takejto detailnej a rozsiahlej práci pokračovať. Našimi TOP kandidátmi sú: významný slovenský ekonóm Eugen Jurzyca, právnik a bojovník za spravodlivosť Alojz Baránik a podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Ako chutí EÚ

Ak chcete našich TOP 3 kandidátov spoznať osobne, radi vás privítame v niektorom zo slovenských miest, kde varíme národné jedlá štátov EÚ >>

Tešíme sa na vás.